EĞİTİM İLE İLGİLİ TAKİP EDİLMESİ GEREKEN WEB SİTELERİ

Posted on 17 Kasım 2012 · Posted in Genel

SIRALAMAM:

Sn. Bülent YILMAZ tarafından kurulan ve yaklaşık 2 yıldır yayın hayatında olan site, yılın en iyi eğitim sitesi ödülüne layık görülmüştür. Eğitim ile ilgili olarak; profesyoneler ile yapılmış söyleşilere, eğitim kurumu değerlendirmelerine, yurt içi ve dışı eğitim olanaklarına kadar daha pek çok bilgiye ayrıntılı olarak ulaşmanız mümkündür. Mutlaka takip etmelisiniz.

SCITABLE:

Fen Bilimleri konusunda online hizmet veren bir site. Site içerisinde her türlü aramayı yapabilir, makalelere ve bilimsel çalışmalara ulaşabilir, online sınıflar kurabilirsiniz.  Hatta kendi içeriklerini bile paylaşabilirsiniz.

 TVO: 

Ontario merkezli TV istasyonudur ama online değildir. Eğitim ve öğretim alanında sayısız kaynağı takipçilerinin hizmetine sunmuştur. Bilim, doğa, iş hayatı, teknoloji gibi pek çok alandaki bilgiye ulaşılabilir.

SAYLOR: 

2008 yılında kurulan site, 250 online ücretsiz kursa ulaşılabiliyor. Ayrıca, konularına göre indekslenmiş forumları takip edebilir ve tartışmalara katılabilirsiniz.

GFC LEARNFREE.ORG:

Kuzey Carolina merkezli bir site olup, Goodwill Endüstri tarafından desteklenmektedir. Amacı, teknoloji alanında insanların yetkinliklerini geliştirmesine yardımcı olmaktır.

UNIVERSITY OF THE PEOPLE:

Kar amacı gütmeyen online bir üniversitedir.

ENGINEERING FOR CHANGE:

Online toplantılara katılarak farklı kişiler ile mühendislik alanındaki gelişmeleri takip edebilir ve tartışmalara katılabilirsiniz.

THE FACULTY PROJECT:

Dünya’nın her yerinden eğitimcileri online olarak bir portalde birleştiriyor. Dolayısı ile çok değerli kaynaklara ulaşabiliyorsunuz.

TEXTBOOK REVOLOTUION:

Düzinelerce kaynak arasından arama yapmanıza olanak veren bir site.

UNİVERSITY OF REDDIT:

Eğitim ile ilgili pek materyale ve içeriklere ulaşabileceğiniz bir site. Aynı zamanda kendi içeriklerinizde ekleyebiliyorsunuz.

MENTORMOB:

Kendine ait eğitim ile ilgili içeriğe sahip olmamasına rağmen, gelişmiş özelliklerini kullanarak ulaşmak istediğiniz pek çok bilgiyi arıyor ve kullanımınıza sunuyor.

MEMRISE:

Sitede yer alan içeriklerin büyük bir kısmı oyun temelli ve yüksek kalite görsellik sağlıyor. Dolayısı ile öğrenmeyi zevkli ve daha kolay hale getiriyor.

LEARNERS TV:

Online videolar, testler, animasyonlar, ders sunumları ve yayınlar. Mutlaka incelemekte fayda var.